Inductor: wire; SMD; 0805; 5.6uH; 480mA; 650mΩ; ftest: 7.96MHz; Q: 12
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
NL05KTC5R6
Tootja: Viking
Tootja tootekood: NL05KTC5R6
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 0805; 5.6uH; 480mA; 650mΩ; ftest: 7.96MHz; Q: 12
| Mounting | SMD |
| Resistance | 650mΩ |
| Case - inch | 805 |
| Tolerance | ±10% |
| Operating current | 480mA |
| Inductance | 5.6µH |
| Case - mm | 2012 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 47MHz |
| Test frequency | 7.96MHz |
| Q factor | 12 |