Inductor: wire; SMD; 1812; 12uH; 500mA; 600mΩ; Q: 10; ftest: 2.52MHz
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
NL12KTC120
Tootja: Viking
Tootja tootekood: NL12KTC120
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1812; 12uH; 500mA; 600mΩ; Q: 10; ftest: 2.52MHz
| Mounting | SMD |
| Resistance | 600mΩ |
| Case - inch | 1812 |
| Tolerance | ±10% |
| Operating current | 500mA |
| Inductance | 12µH |
| Case - mm | 4532 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 21MHz |
| Test frequency | 2.52MHz |
| Q factor | 10 |