Inductor: wire; SMD; 1812; 1uH; 1050mA; 110mΩ; Q: 10; ftest: 7.96MHz
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
NL12KTC1R0
Tootja: Viking
Tootja tootekood: NL12KTC1R0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1812; 1uH; 1050mA; 110mΩ; Q: 10; ftest: 7.96MHz
| Mounting | SMD |
| Resistance | 110mΩ |
| Case - inch | 1812 |
| Tolerance | ±10% |
| Operating current | 1.05A |
| Inductance | 1µH |
| Case - mm | 4532 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 200MHz |
| Test frequency | 7.96MHz |
| Q factor | 10 |