Inductor: wire; SMD; 1812; 2.7uH; 800mA; 200mΩ; Q: 10; ftest: 7.96MHz
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
NL12KTC2R7
Tootja: Viking
Tootja tootekood: NL12KTC2R7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1812; 2.7uH; 800mA; 200mΩ; Q: 10; ftest: 7.96MHz
| Mounting | SMD |
| Resistance | 200mΩ |
| Case - inch | 1812 |
| Tolerance | ±10% |
| Operating current | 800mA |
| Inductance | 2.7µH |
| Case - mm | 4532 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 60MHz |
| Test frequency | 7.96MHz |
| Q factor | 10 |