Logic IC, AND Gate, Single, 2 Inputs, 5 Pins, SOT-553, 17SV08
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NL17SV08XV5T2G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NL17SV08XV5T2G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logic IC, AND Gate, Single, 2 Inputs, 5 Pins, SOT-553, 17SV08
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 900mV...3.6V DC |
| Case | SOT553 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Technology | CMOS |
| Number of inputs | 2 |
| Kind of gate | AND |
| Max operating temperature | 85°C |