IC: digital; buffer; Channels: 2; IN: 1; SMD; SC88A; 1.65÷5.5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NL27WZ16DFT2G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NL27WZ16DFT2G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: digital; buffer; Channels: 2; IN: 1; SMD; SC88A; 1.65÷5.5VDC
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...5.5V DC |
| Case | SC88A |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Number of channels | 2 |
| Technology | CMOS |
| Kind of integrated circuit | buffer, non-inverting |