Module: LTE; Down: 150Mbps; 4G; LCC; EDGE,GPRS,HSPA,HSPA+,LTE,UMTS
Kordarv:
200.0
Minimum quantity:
200.0
Tootekood:
NL668-EAU-00
Tootja: FIBOCOM
Tootja tootekood: NL668-EAU-00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: LTE; Down: 150Mbps; 4G; LCC; EDGE,GPRS,HSPA,HSPA+,LTE,UMTS
| Supply voltage | 3.3...4.3V DC |
| Case | LCC |
| Operating temperature | -30...75°C |
| Interface | ADC x2, GPIO, I2C, I2S, PCM, SDIO x2, SGMII, SIM, SPI, UART x2, USB 2.0 |
| Dimensions | 32x29x2.4mm |
| Type of communications module | LTE |
| Communictions protocol | FTP, HTTP, HTTPS, IPv4, IPv6, PPP, SMTP, TCP, UDP |
| Standard | 4G |
| Transmission | EDGE, GPRS, HSPA, HSPA+, LTE, UMTS |
| Downlink transfer rate | 150Mbps |