IC: digital; Channels: 8; 0.9÷4.5VDC; SMD; TSSOP20; -40÷85°C; OUT: 8
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
NLSX3018DTR2G
Tootja: ON SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: NLSX3018DTR2G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: digital; Channels: 8; 0.9÷4.5VDC; SMD; TSSOP20; -40÷85°C; OUT: 8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 900mV...4.5V DC |
| Case | TSSOP20 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Integrated circuit features | auto-direction sensing |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 8 |
| Frequency | 110MHz |
| Kind of integrated circuit | 3-state, Logic voltage level translator, non-inverting |
| Number of inputs | 8 |
| Number of outputs | 8 |