IC: digital; Channels: 4; 0.9÷4.1VDC; SMD; SO14; -40÷85°C; OUT: 4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
NLSX4014DR2G
Tootja: ON SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: NLSX4014DR2G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: digital; Channels: 4; 0.9÷4.1VDC; SMD; SO14; -40÷85°C; OUT: 4
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 900mV...4.1V DC |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Integrated circuit features | auto-direction sensing |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Frequency | 140MHz |
| Kind of integrated circuit | 3-state, Logic voltage level translator, non-inverting |
| Number of inputs | 4 |
| Number of outputs | 4 |