Inductor: wire; SMD; 1210; 15uH; 370mA; 560mΩ; Q: 15; ftest: 2.52MHz
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
NLV10KTC150
Tootja: Viking
Tootja tootekood: NLV10KTC150
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1210; 15uH; 370mA; 560mΩ; Q: 15; ftest: 2.52MHz
| Mounting | SMD |
| Resistance | 560mΩ |
| Case - inch | 1210 |
| Tolerance | ±10% |
| Operating current | 370mA |
| Inductance | 15µH |
| Case - mm | 3225 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 26MHz |
| Test frequency | 2.52MHz |
| Q factor | 15 |