Inductor: ferrite; SMD; 1210; 56uH; 55mA; 8Ω; Q: 30; ftest: 2.52MHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NLV32T-560J-EF
Tootja: TDK
Tootja tootekood: NLV32T-560J-EF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; SMD; 1210; 56uH; 55mA; 8Ω; Q: 30; ftest: 2.52MHz
| Mounting | SMD |
| Resistance | 8Ω |
| Case - inch | 1210 |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Tolerance | ±5% |
| Operating current | 55mA |
| Inductance | 56µH |
| Type of inductor | ferrite |
| Resonant frequency | 13MHz |
| Test frequency | 2.52MHz |
| Q factor | 30 |