Analogue Switch, 1 Channels, SPDT, 17 ohm, 1.65V to 5.5V, SC-88, 6 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
NLVASB3157DFT2G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NLVASB3157DFT2G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Analogue Switch, 1 Channels, SPDT, 17 ohm, 1.65V to 5.5V, SC-88, 6 Pins
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...5.5V DC |
| Case | SC88A |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 6 |
| Application | automotive industry |
| Kind of output | SPDT |
| Kind of integrated circuit | demultiplexer, multiplexer |
| Max operating temperature | 125°C |