Isolated Board Mount DC/DC Converter, 1kV Isolation, ITE, 1 Output, 1 W, 5 V, 200 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NME0505SC
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: NME0505SC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 1kV Isolation, ITE, 1 Output, 1 W, 5 V, 200 mA
| Output current | 200mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 4.5...5.5V DC |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 69% |
| Number of outputs | 1 |