Converter: DC/DC; 1W; Uin: 4.5÷5.5V; Uout: 12VDC; Iout: 83mA; DIP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NME0512DC
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: NME0512DC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 1W; Uin: 4.5÷5.5V; Uout: 12VDC; Iout: 83mA; DIP
| Output current | 83mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | 11.6x9.9x6.9mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 4.5...5.5V DC |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 78% |
| Number of outputs | 1 |