Converter: DC/DC; 2W; Uin: 21.6÷26.4V; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; SIP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NMH2405SC
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: NMH2405SC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 2W; Uin: 21.6÷26.4V; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; SIP
| Output current | 200mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 81% |
| Output current 2 | 200mA |
| Output voltage 2 | -5V DC |
| Number of outputs | 2 |