Electric energy meter; digital,mounting; for DIN rail mounting
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NMID30-2
Tootja: LUMEL
Tootja tootekood: NMID30-2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Electric energy meter; digital,mounting; for DIN rail mounting
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP51 |
| Interface | RS485 |
| Maximum current | 100A |
| Communictions protocol | MODBUS RTU |
| Input voltage | 100...289V |
| Kind of display used | LCD |
| Operating frequency | 45...65Hz |
| Kind of network | three-phase |
| Output | OC type output, relay |
| Accuracy | 1% |
| Accuracy class | B |
| Measuring instrument features | MID certificate |
| Measurement | AC current, active energy, active power, AC voltage, apparent power, frequency, power factor, reactive energy, reactive power, THD |
| Kind of meter | digital, mounting |