Converter: DC/DC; 1W; Uin: 2.97÷3.63V; Uout: 3.3VDC; Iout: 303mA; SIP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NMJ0303SAC
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: NMJ0303SAC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 1W; Uin: 2.97÷3.63V; Uout: 3.3VDC; Iout: 303mA; SIP
| Output current | 303mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | 19.5x9.8x12.5mm |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 5.2kV DC |
| Efficiency | 65% |
| Number of outputs | 1 |