Converter: DC/DC; 1W; Uin: 4.5÷5.5V; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; SIP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NMJ0515SC
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: NMJ0515SC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 1W; Uin: 4.5÷5.5V; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; SIP
| Output current | 33mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | 19.5x9.8x12.5mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 4.5...5.5V DC |
| Insulation voltage | 5.2kV DC |
| Efficiency | 65% |
| Output current 2 | 33mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |