Converter: DC/DC; 2W; Uin: 10.8÷13.2V; Uout: 12VDC; Iout: 167mA; SIP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NMK1212SAC
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: NMK1212SAC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 2W; Uin: 10.8÷13.2V; Uout: 12VDC; Iout: 167mA; SIP
| Output current | 167mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 88% |
| Number of outputs | 1 |