Isolated Board Mount DC/DC Converter, 3kV Isolation, ITE, 2 Output, 2 W, 12 V, 83 mA, -12 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NMK1212SC
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: NMK1212SC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 3kV Isolation, ITE, 2 Output, 2 W, 12 V, 83 mA, -12 V
| Output current | 83mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 87% |
| Output current 2 | 83mA |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |