Converter: DC/DC; 2W; Uin: 13.5÷16.5V; Uout: 15VDC; Iout: 133mA; SIP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NMK1515SAC
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: NMK1515SAC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 2W; Uin: 13.5÷16.5V; Uout: 15VDC; Iout: 133mA; SIP
| Output current | 133mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 88% |
| Number of outputs | 1 |