Module: Bluetooth Low Energy; PCB; SMD; Dim: 10.4x14.3x1.7mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NORA-B106-00B
Tootja: u-blox
Tootja tootekood: NORA-B106-00B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: Bluetooth Low Energy; PCB; SMD; Dim: 10.4x14.3x1.7mm
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.7...5.5V DC |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Interface | ADC, GPIO, I2C, PDM, PWM, SPI, UART, USB |
| Type of communications module | Bluetooth Low Energy |
| Communictions protocol | IEEE 802.15.4 |
| Communications modules features | antenna, integrated microcontroller |
| Number of A/D channels | 8 |
| Receiver sensitivity | -104dBm |
| Kind of architecture | Cortex M33 |
| Additional functions | NFC |
| Kind of antenna | PCB |
| Range | 400m |
| Transmitter output power | 5dBm |