Digital multimeter; LCD,bargraph; 4x/s; I AC: 600u/60m/600m/10A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NP15B-500M1
Tootja: LUMEL
Tootja tootekood: NP15B-500M1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Digital multimeter; LCD,bargraph; 4x/s; I AC: 600u/60m/600m/10A
| Operating temperature | 0...50°C |
| Interface | Bluetooth |
| Series | NP15B |
| Temperature measuring range | -210...1372°C |
| Kind of display used | LCD |
| Conform to the norm | CAT III 1000V, EN 61010 |
| Optional equipment | external power supply |
| Measuring instrument features | alarm activated on limit values exceeding, AUTO HOLD, battery level indication, logging of MAX, MIN, AVG, low-pass filter, high voltage indication, operates with thermocouple types: J, K, Pt100, PT1000, with an extra quality inspection certificate |
| Standard equipment | soft case, test leads, user's manual |
| Type of meter | digital multimeter |
| Measurement | AC voltage, capacitance, continuity, DC voltage, frequency, resistance, temperature (external probe required), conductance, current (with current clamps) |
| Continuity test | acoustic indication |
| Diode test | yes |
| Sampling | 4x/s |
| Weight with battery | 500g |
| True effective value measurement | True RMS |