Power supply: switched-mode; LED; 120W; 48VDC; 28.8÷48VDC; 2.5A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NPF-120-48
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: NPF-120-48
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 120W; 48VDC; 28.8÷48VDC; 2.5A
| Output current | 2.5A |
| Supply voltage | 90...305V AC, 127...431V DC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Protection | overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | NPF-120 |
| Application | LED |
| Body dimensions | 191x63x37.5mm |
| Output voltage | 48V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 90% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |