Power supply: switched-mode; LED; 200W; 12VDC; 15A; 90÷305VAC; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NPF-200V-12
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: NPF-200V-12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 200W; 12VDC; 15A; 90÷305VAC; IP67
| Output current | 15A |
| Supply voltage | 90...305V AC, 127...431V DC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Output voltage | 12V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 92% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |