Power supply: switched-mode; LED; 40.2W; 18÷30VDC; 1.34A; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NPF-40D-30
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: NPF-40D-30
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 40.2W; 18÷30VDC; 1.34A; IP67
| Output current | 1.34A |
| Supply voltage | 90...305V AC, 127...431V DC |
| Power | 40.2W |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Protection | overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | NPF-40 |
| Application | LED |
| Body dimensions | 150x53x35mm |
| Output voltage | 18...30V DC |
| Additional functions | active PFC, dimming function 1-10V DC, PWM controlled dimming function, resistance dimming function |
| Efficiency | 89% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |
| Kind of case | NPF-60A |