Shift Register, Serial to Parallel, Serial to Serial, 1 Element, 8 bit, DHVQFN, 16 Pins
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
NPIC6C596ABQX
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: NPIC6C596ABQX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Shift Register, Serial to Parallel, Serial to Serial, 1 Element, 8 bit, DHVQFN, 16 Pins
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.3...5.5V DC |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Technology | CMOS |
| Kind of output | open drain |
| Kind of integrated circuit | 8bit, shift register |
| Number of inputs | 5 |
| Max operating temperature | 125°C |