RFID reader; antenna,LED status indicator,built-in www server
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NR-0001-0000-00
Tootja: INVEO
Tootja tootekood: NR-0001-0000-00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele RFID reader; antenna,LED status indicator,built-in www server
| Supply voltage | 10...24V |
| Kind of connector | RJ45 magnetically shielded |
| Enclosure material | ABS |
| Interface | Ethernet |
| Body colour | light grey |
| Dimensions | 100x100x55.6mm |
| Frequency | 125kHz |
| Type of communications module | RFID reader |
| Communictions protocol | HTTP, MODBUS TCP, SNMP |
| Communications modules features | antenna, built-in www server, LED status indicator |
| Standard | UNIQUE |
| Range | 80mm |
| Operating system | Windows 10 |