RFID reader
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NR-0001-0001-00
Tootja: INVEO
Tootja tootekood: NR-0001-0001-00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele RFID reader
| Supply voltage | 12...24V |
| IP rating | IP30 |
| Kind of connector | RJ45, screw |
| Enclosure material | ABS |
| Interface | Ethernet |
| Body colour | light grey |
| Dimensions | 20.6x66.3x50mm |
| Frequency | 125kHz |
| Type of communications module | RFID reader |
| Communictions protocol | HTTP, MODBUS TCP, SNMP |
| Communications modules features | antenna, built-in www server, LED status indicator |
| Standard | UNIQUE |
| Range | 80mm |
| Power supply | PoE |