Meter: network parameters; for DIN rail mounting; LCD; NR32
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NR32 330102CH200M0
Tootja: LUMEL
Tootja tootekood: NR32 330102CH200M0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Meter: network parameters; for DIN rail mounting; LCD; NR32
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 100...550V AC, 100...550V DC |
| Operating temperature | -20...55°C |
| IP rating | IP20 at terminal side, IP54 (from the front) |
| Interface | RS485 |
| Communictions protocol | MODBUS RTU |
| Kind of display used | LCD |
| Operating frequency | 45...65Hz |
| Kind of network | 3- wire, 4- wire, single-phase, three-phase |
| Output | relay x2 |
| Input current | 1A, 5A |
| Measuring instrument features | dual tariff |
| Measurement | AC current, active power, AC voltage, apparent power, energy, frequency, harmonics, power factor, reactive power, THD |
| Kind of meter | digital, mounting |