Standard Recovery Diode, 600 V, 1 A, Single, 1.1 V, 30 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NRVA4005T3G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NRVA4005T3G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Standard Recovery Diode, 600 V, 1 A, Single, 1.1 V, 30 A
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 2A |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.18V |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | rectifying |
| Max operating temperature | 150°C |