Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 1 A, Single, 1 V, 25 ns, 30 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NRVHP120SFT3G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NRVHP120SFT3G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 1 A, Single, 1 V, 25 ns, 30 A
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 2A |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | rectifying |