Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 2 A, Single, 1.05 V, 50 ns, 40 A
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
NRVHP220SFT3G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NRVHP220SFT3G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 2 A, Single, 1.05 V, 50 ns, 40 A
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 4A |
| Max. forward impulse current | 40A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 1.05V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | rectifying |