Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NRVHP420LFST1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NRVHP420LFST1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | LFPAK56 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 8A |
| Max. forward impulse current | 125A |
| Load current | 4A |
| Max. forward voltage | 950mV |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | rectifying |