Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
242.0
Tootekood:
NRVHP420MFDWFT1G-1
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NRVHP420MFDWFT1G
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DFN8 |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 4A |
| Max. forward impulse current | 40A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Reverse recovery time | 30ns |
| Type of diode | rectifying |