Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NRVHP620MFDT3G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NRVHP620MFDT3G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | DFN8 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double independent |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. load current | 6A |
| Max. forward impulse current | 80A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1.09V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 25ns |
| Type of diode | rectifying |