Diode: rectifying; SMD; 200V; 1A; SMA; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 30A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NRVRGF1D
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NRVRGF1D
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 200V; 1A; SMA; Ufmax: 1.3V; Ifsm: 30A
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 150ns |
| Type of diode | rectifying |