Diode: rectifying; SMD; 200V; 2A; 2us; SMB; Ufmax: 1.15V; Ifsm: 50A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NRVS2D
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NRVS2D
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 200V; 2A; 2us; SMB; Ufmax: 1.15V; Ifsm: 50A
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 1.15V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 2µs |
| Type of diode | rectifying |