Diode: switching
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
NRVS2K
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NRVS2K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 1.15V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 2µs |
| Type of diode | rectifying |