Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NRVS3BB
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NRVS3BB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 80A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1.15V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 1.5µs |
| Type of diode | rectifying |