Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NRVSRD620VCTT4RG
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NRVSRD620VCTT4RG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common anode, double |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. forward impulse current | 45A |
| Max. forward voltage | 1.3V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 75ns |
| Type of diode | rectifying |