Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
NRVTSS3100ET3G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NRVTSS3100ET3G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. load current | 6A |
| Max. forward impulse current | 90A |
| Load current | 3A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | rectifying |