Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NRVUB1660CTT4G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NRVUB1660CTT4G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 16A |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Max. forward voltage | 1.5V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 60ns |
| Type of diode | rectifying |