Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NRVUS1FFA
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NRVUS1FFA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 300V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 950mV |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | rectifying |