Fast / Ultrafast Diode, 1 kV, 1.5 A, Single, 1.7 V, 75 ns, 50 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NRVUS2MA
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NRVUS2MA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fast / Ultrafast Diode, 1 kV, 1.5 A, Single, 1.7 V, 75 ns, 50 A
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. forward impulse current | 50A |
| Load current | 1.5A |
| Max. forward voltage | 1.7V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 75ns |
| Type of diode | rectifying |
| Max operating temperature | 150°C |