Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NRVUS360VBT3G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NRVUS360VBT3G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 75ns |
| Type of diode | rectifying |