Pliers; side,cutting; 128mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NS-04
Tootja: ENGINEER
Tootja tootekood: NS-04
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Pliers; side,cutting; 128mm
| Length | 128mm |
| D dimension | 7mm |
| Type of tool | pliers |
| B dimension | 52mm |
| C dimension | 13mm |
| E dimension | 14mm |
| Kind of pliers | cutting, side |
| Cutting range | copper wire up to 1.2mm in diameter |
| Blade hardness | about 58 HRC |