Pliers; side,cutting,miniature; ESD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NS-06 ESD
Tootja: ENGINEER
Tootja tootekood: NS-06 ESD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Pliers; side,cutting,miniature; ESD
| Version | ESD |
| D dimension | 6mm |
| Type of tool | pliers |
| B dimension | 45mm |
| A dimension | 100mm |
| C dimension | 10mm |
| E dimension | 10mm |
| Oblique pliers/knives features | adjustable jaw opening, handles fitted with ergonomic, anti-slip plastic sleeves, pliers surfaces are thoroughly polished, return spring |
| Tool material | steel S58C |
| Kind of pliers | cutting, miniature, side |
| Cutting range | copper wire up to 0.8mm diameter |
| Blade hardness | about 58 HRC |