Contactor: 4-pole; NC + NO x3; 24VAC; 3A; DIN,on panel; NS; W: 45mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NS31E-20 24 V AC
Tootja: ABB
Tootja tootekood: NS31E-20 24 V AC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 4-pole; NC + NO x3; 24VAC; 3A; DIN,on panel; NS; W: 45mm
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 45mm |
| Height | 68mm |
| Type of contactor | 4-pole |
| Contacts configuration | NC + NO x3 |