Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷72V; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; 2"x1,5"
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NSD15-48D5
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: NSD15-48D5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷72V; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; 2"x1,5"
| Output current | 1.5A |
| Mounting | PCB |
| Case | 2"x1,5" |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Type of converter | DC/DC |
| Protection | overload, short-circuit, voltage growth |
| Series | NSD15-D |
| Body dimensions | 50.8x38.1x9.82mm |
| Weight | 30g |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 18...72V |
| Additional functions | adjustable output voltage |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 80% |
| Output current 2 | 1.5A |
| Output voltage 2 | -5V DC |
| Number of outputs | 2 |